14 Ağustos 2011 Pazar

NOKTA......

   Geriye dönüp baktığımızda, pişmanlığını duyduğumuz birçok kararlarımız olmuştur.Şöyle yapmasaydım, bu olmazdı dediğimiz..Çoğu kez kader diye düşünürüz, bazen toyluk,şimdiki aklım olsaydı dediğimiz bir dolu şey.... Ya da neden bunlar hep beni buluyor dediklerimiz..

Başımıza gelmesinden korktuğumuz ne varsa, hepsi bizi bulur.Veya yaşamaktan korktuğumuz olayları bir şekilde dolaylı yoldan yaşarız. Ne kadar kontrol etsekte, bizim dışımızda gelişen nedenlerden dolayı korktuğumuz başımıza gelir.

Kendi hayatımızın senaryosunu yazabileceğimizi düşünseydik bir an?? Neleri çıkartırdık içinden düşünün...
Ve o an'a geri dönün şimdi.Kararlarımızı hiç korkmadan verebilirdik, çünkü bir sonraki adımda ne olacağını, sonrasını biliyoruzdur,çünkü biz yazdık.Eski senaryonuzda aldığınız kararlar neyin korkusuyla alınmıştı düşünün...Bedeli ne oldu??

Geçmiş için artık yapabileceğimiz birşey yok ama bundan sonrası için yapabileceğimiz çok şeyimiz var. Hayatımızı hak ettiğimize inandığımız gibi yaşamak istiyorsak eğer, harekete geçme vakti gelmiş demektir.

Zaman sürekli akıp giden bir olgudur.Zamanla beraber sürüp giden hayatımız vardır. Hayatımızda  başlayan yada biten hiçbirşey yoktur  aslında.Sadece şekil değiştirenler vardır.Bizi üzen bir ilişkiyi bitirmişizdir, yeni başlayanda kişiler ve olaylar değişsede yine içimizi acıtan duygular yaşanmaya devam etmektedir.Değişen sadece etiketin üzerinde yazanlardır. Senin içinde gizlediğin acılarının, korkularının, ümitsizliklerinin yarattığı yeni insanları hayatının içine çeker durursun farkında olmadan.

Yapman gereken sadece olduğun yerde durmak ve kendine bakmak.Sakın etrafındakilere bakıp onları suçlama, kızma.İçine saklayıp, üzerini örttüğün kırgınlıklarına bak.Çocuk ruhunun çok incinip de, derinlere gizlediği acılarına bak, onları hatırla ve kendinle yüzleşmeyi dene. Sen olduğun yerde duruyorsun, hayatına girip çıkan insanlar var. Ruhunu incitenleri affedip bağışlamadığın sürece, benzer versiyonları yaşamaya devam edeceksin. Sadece geçmişinde seni acıtan olayları hatırlayıp, bunları sana hissettirenleri gönlünden hissederek bağışlarsan tekrarını yaşamazsın bunu unutma.Sen sabit bir noktada dururken,  kendi hayat filminin karelerini izle.
Bilmelisinki içindeki kaygıyı,korkuyu,şüpheyi temizledikçe, karelere hep daha iyi karakterler gelecek.Senaryon hep daha iyi bölümlerle devam edecek.Hiçbirşey için mücadele etmek zorunda değilsin.Sadece zihninde oluşan konuşma baloncuklarını sustur,kendi geleceğine güvenmeyi öğren.Sen sabit bir noktasın ve herşey o noktanın içinde eğer görmek istersen....


4 yorum:

 1. Çok etkilendim.. özellikle şu kısım; ''Ruhunu incitenleri affedip bağışlamadığın sürece, benzer versiyonları yaşamaya devam edeceksin. Sadece geçmişinde seni acıtan olayları hatırlayıp, bunları sana hissettirenleri gönlünden hissederek bağışlarsan tekrarını yaşamazsın bunu unutma.'' Sanırım kendimle yüzleşme vaktim gelmiş.. Bunu günümüz karmaşasında bana hatırlattığınız için teşekkür ederim...
  yazılarınızın devamını sabırsızlıkla bekliyorum

  YanıtlaSil
 2. ayşeciğim
  hayırlı olsun,
  nice paylaşımlar diliyorum..
  sevgiler.
  Nuray

  YanıtlaSil
 3. Çok sayıda çocuk ve gencin hayatına adeta sihirli değneğiyle dokunan bu özel ve güzel kadının, şimdi yetişkinlere de koçluk yapacağını öğrenmek heyecan verici. Ayşe Sarı sabırlı, kararlı, sevecen ve emek vermekten asla vazgeçmeyen iç dünyasının zenginliğini dışarıya yansıtan ışıltısıyla hayatımıza girdi dört sene önce ve bizi harika bir biçimde etkiledi. Farkındalıklarımızı besledi. Bu vesileyle bir kez daha teşekkürler!
  İhtiyaç duyan herkesin "pozitif hayat" enerjisiyle çoğalması ve mutlu olması dileğiyle sizin ve danışanlarınızın yolu hep açık olsun sevgili Ayşe SARI.

  YanıtlaSil
 4. hayırlı olsun. çalışmalarında başarılar.
  GizliBirDost

  YanıtlaSil